Support
Czyszczenie systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych
 • JEDEN PARTNER DO WSZYSTKICH INSTALACJI

  JEDEN PARTNER DO WSZYSTKICH INSTALACJI

   

  Witamy na stronie MERA TECHNIK!

  Oferujemy kompleksową obsługę techniczną budynków.

  Nasza wiedza i doświadczenie mają swoje źródło w dziesiątkach zautomatyzowanych obiektów w wielu krajach Europy.

  Ogromne doświadczenie naszych specjalistów i wysoka jakość pracy pozwala oferować usługi wysokiej jakości dla wszystkich rodzajów budynków w różnych branżach.

OBSŁUGA BUDYNKÓW

Obsługa techniczna budynków

Oferujemy kompleksową obsługę techniczną instalacji budynków. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z obowiązującym w MERA TECHNIK, certyfikowanym systemem zarządzania jakością wg normy ISO 9001-2015.

Czytaj więcej

WĘZŁY CIEPLNE

Monitoring

Oferujemy kompleksową produkcję węzłów cieplnych, które są projektowane i wytwarzane w Warszawie od 2002 roku. Dostarczyliśmy i zamontowaliśmy kilkaset dużych węzłów cieplnych w stolicy i całym kraju.

Czytaj więcej

SYSTEMY AUTOMATYKI

Systemy automatyki

Nasi monterzy, technicy nadzoru i inżynierowie posiadają doświadczenie zdobyte na obiektach przemysłowych zarówno w kraju jak i zagranicą oraz doświadczenie wynikające z montażu automatyki wielu węzłów cieplnych.

Czytaj więcej

WENTYLACJA, KLIMATYZACJA

Wentylacja i klimatyzacja

MERA TECHNIK zajmuje się projektowaniem, instalacją, serwisem systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacji. 

Czytaj więcej

Kompleksowe czyszczenie i inspekcja systemów i kanałów wentylacyjnych. MERA TECHNIK wykonuje czyszczenie systemów wentylacyjnych zarówno w budynkach biurowych, mieszkalnych, jak i w obiektach przemysłowych.

Ocena zanieczyszczenia oraz wybór optymalnego sposobu czyszczenia dokonywane są na podstawie procedur zapewnienia jakości uwzględniających indywidualny charakter obiektu, projekt instalacji i stopień jej zanieczyszczenia.

Przed:

 

Po:

 

Sprawdź, czym oddychasz

Urządzenia i kanały doprowadzające powietrze do budynku powinny być utrzymywane w największej czystości. Brudna, pokryta złogami kurzu i tłuszczu instalacja wentylacyjno-klimatyzacyjna powoduje:

 • zanieczyszczenie powietrza wtłaczanego do budynku, choroby dróg oddechowych i alergie,
 • zły przepływ powietrza i w efekcie trudności w utrzymaniu żądanych parametrów ciepła/zimna,
 • zagrożenie pożarowe,
 • zagrożenie dla jakości produktów wytwarzanych w zanieczyszczonym powietrzu.

Profesjonalne oczyszczenie instalacji wentylacyjno- klimatyzacyjnej:

 • zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów legionelli, pneumokoków i grzybów,
 • likwiduje ryzyko alergii,
 • redukuje koszty ogrzewania,
 • eliminuje pyły i przykre zapachy,
 • poprawia jakość środowiska pracy.

Inspekcja systemów wentylacyjnych

Przed przystąpieniem do czyszczenia kanałów wentylacyjnych Mera Technik standardowo wykonuje inspekcję instalacji.

Firma oferuje inspekcję także jako usługę samodzielną. Inspekcja polega na zebraniu danych o jakości powietrza z wnętrza kanałów.

Analizowany jest również techniczny stan budynku w tym higiena instalacji. Ekspertyza ma formę raportu zawierającego zdjęcia, zapis wideo i analizę danych o temperaturze i wilgotności powietrza.

Jak czyścimy

Podczas czyszczenia w kanałach wentylacyjnych wykonywane są otwory rewizyjne. Przez jeden otwór zostaje wprowadzona szczotka na giętkim wałku.

Wielkość i typ szczotki dostosowane są do kształtu i wymiarów kanału oraz rodzaju zanieczyszczenia. Pozostałe otwory są zaślepiane specjalnymi balonami, a w kanale wytwarzane jest podciśnienie za pomocą zestawu wentylatorów wyciągowych.

Wyssane z kanału zanieczyszczenia zbierane są przez filtry do szczelnego pojemnika. W ten sposób pomieszczenie, w którym odbywa się czyszczenie, nie jest narażone na zapylenie.

Następnym etapem prac jest wykonanie dezynfekcji ścian kanałów przy pomocy specjalnej głowicy rozpylającej. Stosowane są środki dezynfekujące przeznaczone do tego celu i posiadające niezbędne pozwolenia higieniczne.

Weryfikujemy jakość czyszczenia

W celu udokumentowania jakości przeprowadzonego czyszczenia w kanałach wykonywane są zdjęcia lub film video.

Służy do tego specjalny zestaw z kamerą umożliwiający obejrzenie najdalej położonych i trudno dostępnych miejsc. Zdjęcia lub filmy są przenoszone na płyty CD lub inne nośniki pamięci.

Ocena jakości powietrza przed i po czyszczeniu może być wykonana jako usługa dodatkowa. Przeprowadzamy badanie laboratoryjne oceniające zawartość mikroorganizmów i innych substancji.

Porównaniu podlegają parametry powietrza zasysanego do systemu z zewnątrz, z powietrzem, które jest wtłaczane do pomieszczeń budynku.

Tego rodzaju audyt jest najbardziej miarodajnym świadectwem dla właściciela budynku oraz urzędów kontrolujących.

Po zakończeniu prac właściciel lub zarządca obiektu otrzymuje certyfikat poświadczający wykonane prace i czystość instalacji.

Usługi dodatkowe - płukanie instalacji i urządzeń grzewczych

Niedogrzanie pomieszczeń często powodują osady eksploatacyjne. Jak ważna dla prawidłowego funkcjonowania instalacji grzewczych jest ich czystość, przekonali się ci właściciele budynków, którzy zmuszeni byli usuwać poważne awarie.

Nawarstwiający się osad na wewnętrznych ścianach rurociągu, zablokowane zawory termostatyczne, niesprawne wymienniki - to typowe objawy nie w pełni efektywnej instalacji.

Dlatego konieczne jest jej płukanie. Mera Technik proponuje Państwu płukanie instalacji i urządzeń grzewczych przy pomocy specjalistycznych urządzeń i środków chemicznych.

W tym zakresie współpracujemy z czołowymi producentami preparatów czyszczących.

Zajmujemy się płukaniem instalacji na obiekcie, gdzie wykonywana jest ocena i demontaż niektórych jej elementów. Urządzenia grzewcze takie jak wymienniki, grzejniki i nagrzewnice czyszczone są na specjalnym stanowisku do płukania w siedzibie firmy.