Oferta

Systemy p.poż i systemy kontroli dostępu

Systemy p.poż i systemy kontroli dostępu - Przeglądy techniczne budynków

Mera Technik od 2012 roku z powodzeniem rozwija działalność usługową w branży instalacji p.poż.

Armatura grzejnikowa

Armatura grzejnikowa

Mera Technik jest w jednej grupie kapitałowej z firmą Vario Term, producentem głowic i zaworów termostatycznych oraz innych elementów nowoczesnych systemów grzewczych.

Monitoring

Obsługa techniczna budynków - Monitoring

System monitoringu opracowany przez Mera Technik służy do zdalnego nadzorowania pracy urządzeń oddalonych lub pracujących bezobsługowo.

Wentylacja i klimatyzacja w budynkach. Serwis wentylacji i klimatyzacji precyzyjnej w budynkach.

Mera Technik Sp. z o.o. oferuje swoim klientom kompleksową pomoc związaną z usługami z branży klimatyzacyjno-wentylacyjnej. Montaż i serwis systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych. Usługa ta obejmuje:

Sprzęt

Oznacza to, że powierzając swój problem z posiadanymi bądź planowanymi w przyszłości instalacjami i systemami klimatyzacyjno-wentylacyjnymi w jednym miejscu znajdziecie Państwo kompletne rozwiązanie, którym zajmie się zespół naszych młodych inżynierów i techników.

Wszyscy nasi pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia w tym w szczególności świadectwa kwalifikacji uprawniające do napraw i obsługi technicznej urządzeń chłodniczych zawierających substancje kontrolowane oraz obrotu tymi substancjami. Ponadto posiadamy uprawnienia autoryzacyjne takich firm jak Mitsbishi, LG, Fuji Gree. W ramach odbywanych szkoleń zdobywamy kolejne certyfikaty i uprawnienia

Prezentowany zakres usług dotyczy naszych działań w takich instytucjach jak:

  • Firmy państwowe i prywatne o profilu produkcyjnym, usługowym, handlowym.
  • Instytucje publiczne takie jak: uczelnie, szkoły, ministerstwa, szpitale.
  • Właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych
  • Osoby fizyczne

Mera technik czyszczenie

W ramach w/w usług wykonujemy również:

  • Pomiary wydajności, pomiary elektryczne i regulacje systemów wentylacji
  • Przeglądy kanałów oraz nagrzewnic kamerą termowizyjna

NASZE CENY ZARÓWNO USŁUG JAK I DOSTAW URZADZEN I CZEŚCI ZAMIENNYCH SĄ KONKURENCYJNE

Serdecznie zapraszamy Państwa także do zapoznania się z naszą ofertą montażu automatyki przemysłowej.

Gwarancja i serwis

Obsługa techniczna obiektów – Gwarancja i serwis

Wszystkie nasze produkty, jak m.in. armatura grzejnikowa objęte są minimum 24-miesięcznym okresem gwarancji, który w przypadku węzłów cieplnych wydłużamy do 36-miesięcy.

Obsługa techniczna budynków

Obsługa techniczna instalacji budynków

Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo są skomplikowane systemy wentylacyjne, grzewcze, wodno-kanalizacyjne, elektryczne i telekomunikacyjne działające w naszych, coraz bardziej nowoczesnych budynkach.

Systemy automatyki

Trzecią grupą produktową naszej firmy są montaże układów automatyki w budynkach. Specjalizujemy się w automatyce węzłów cieplnych oraz wentylatorni.

Automatyka przemysłowa

Produkcja i serwis automatyki przemysłowej

MERA TECHNIK dzięki doświadczeniu w produkcji, realizacji, projektowaniu i serwisowaniu, świadczy kompleksowe usługi w pełnym zakresie automatyki przemysłowej.

Węzły cieplne

Kompaktowe węzły cieplne. Serwis węzłów cieplnych i instalacji grzewczych

Podstawową grupą produktową naszej firmy są modułowe węzły cieplne, które w Falenicy są projektowane i wytwarzane od 1992 roku.

Do roku 2014 dostarczyliśmy i zamontowaliśmy setki dużych węzłów cieplnych w Warszawie i całym kraju. Nasze węzły pracują w największych budynkach biurowych w Warszawie, w obiektach sportowych i użyteczności publicznej, mieszkaniowych i przemysłowych.

Spółka posiada bardzo dobrze wyposażoną pracownię projektową oraz doświadczonych projektantów z praktyką obiektową w kraju i za granicą. Prowadzimy pełny proces projektowania od zebrania założeń, poprzez wykonanie i uzgodnienie z dostawcą ciepła projektów technologii oraz elektryki z automatyką.

Węzły cieplne kompaktowe - etapy produkcji

Produkcja modułów węzłów cieplnych kompaktowych odbywa się w hali produkcyjnej wyposażonej w suwnicę bramową, stanowiska do cięcia i spawania oraz montażu elektrycznego.

Ze względu na swoją modułową konstrukcję montaż węzła na obiekcie jest uproszczony i skrócony do minimum. Jest to korzystne zarówno dla nas jak i zamawiającego, który nie ma problemów z zapleczem budowy i co pozwala mu na wykonywanie prac innych branż w pomieszczeniu węzła. Ten etap kończy się próbą ciśnieniową całej instalacji węzła oraz badaniem spawów i grubości pokrycia farbami antykorozyjnymi. Z wykonanych prób i badań sporządzany jest protokół.

W trzecim etapie następuje podłączenie urządzeń sterujących węzła, oprogramowanie i ustawienie sterowników, założenie izolacji i oznakowanie elementów technologii i automatyki. Węzeł cieplny kompaktowy uruchamiany jest w obecności i pod nadzorem dostawcy ciepła.

Ostatni etap to przygotowanie dokumentacji i odbiór urządzeń ciśnieniowych przez specjalistów Urzędu Dozoru Technicznego oraz przekazanie zamawiającemu dokumentacji podwykonawczej.

Węzły cieplne kompaktowe - informacje

Węzły cieplne kompaktowe - stanowią szereg elementów wiążących sieć ciepłowniczą z reguły doprowadzonej do budynku. Węzeł cieplny połączony jest z siecią zewnętrzną i rozprowadza ciepło wewnątrz budynku do poszczególnych odbiorców. Dobrze dobrany, skonfigurowany, i zaprogramowany węzeł cieplny jest wstanie wprowadzić duże oszczędności w odbiorze ciepła.

Sam węzeł cieplny oprócz funkcji dzielenia (rozdziału ciepła) jest wstanie naliczać zużycie ciepła u poszczególnych odbiorców końcowych. Na jego pracę ma wpływ szereg czynników pobocznych takich jak bieżące zapotrzebowanie na ciepło czy pogoda jaka jest w danym momencie na dworze.

Zapewniamy serwis węzłów cieplnych i instalacji grzewczych

Gorąco zachęcamy Państwa także do zapoznania się z naszą ofertą projektowania i montażu automatyki przemysłowej.