Konserwacja budynków, montaż i konserwacja instalacji budynków - Mera Technik

Certyfikat SGS_ISO-9001

Witamy na stronie profesjonalnej firmy Mera Technik, zajmującej się obsługą techniczną budynków oraz budową, montażem oraz serwisem węzłów cieplnych. Nasza siedziba główna znajduje się w Warszawie, jednak naszą ofertę kierujemy do Klientów z całej Polski.

Mera Technik wywodzi się z Przedsiębiorstwa Automatyki Przemysłowej Mera-Pnefal w Warszawie Falenicy. Restrukturyzacja tego przedsiębiorstwa doprowadziła do powstania kilku dynamicznie rozwijających się firm. Jedną z nich jest Mera Technik. Jesteśmy zespołem inżynierów, techników-konserwatorów, techników serwisu, monterów – automatyków i spawaczy.

Nasza wiedza i doświadczenie mają swoje źródło w dziesiątkach zautomatyzowanych obiektów w wielu krajach Europy. Ogromne doświadczenie naszych specjalistów i specyficznie wysoka jakość pracy na instalacjach obiektów przemysłowych pozwala oferować usługi wysokiej jakości dla wszystkich rodzajów budynków w różnych branżach.

Oferta

W naszej ofercie znajdą Państwo niezwykle szeroki zakres usług wykonywanych przez nasz fachowy zespół personel pracowniczy. Proponujemy m.in. kompleksowe usługi budowy, serwisu, oraz montażu węzłów cieplnych. Zajmujemy się także automatyką przemysłową, której przeprowadzamy fachowe projektowanie, produkcję oraz serwis. Wykonujemy też montaż oraz serwis urządzeń klimatyzacyjnych oraz systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych. Naszą ofertę uzupełnia armatura grzejnikowa najwyższej jakości oraz serwis systemów p.poż i monitoringu.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!


Dowiedz się więcej »

Konserwacja budynków

Konserwacja budynkówUsługi Facility Management - jeden partner do wszystkich instalacji! Integrujemy serwisy techniczne dla wszystkich instalacji i urządzeń budynków zapewniając przeglądy techniczne zgodne z wymaganiami producentów i dokumentacją techniczną.

Dowiedz się więcej...

Węzły cieplne

Węzły cieplneDo roku 2014 dostarczyliśmy i zamontowaliśmy setki dużych węzłów cieplnych w Warszawie i całym kraju. Nasze węzły pracują w największych budynkach biurowych w Warszawie, w obiektach sportowych i użyteczności publicznej, mieszkaniowych i przemysłowych.

Dowiedz się więcej...

Projektowanie i montaż systemów automatyki

Projektowanie i montaż systemów automatykiProjektujemy i montujemy automatykę w budynkach (systemy sygnalizacji pożaru, systemy okablowania strukturalnego, systemy monitoringu i zbierania danych z obiektów typu węzły cieplne, klimatyzatory, wentylacja, lokalne kotłownie).

Dowiedz się więcej...

Gwarancja i serwis

Gwarancja i serwis

Wszystkie nasze produkty objęte są minimum 24-miesięcznym okresem gwarancji, który w przypadku węzłów cieplnych wydłużamy do 36-miesięc

Czytaj więcej

Monitoring

Monitoring węzłów technologicznych

System monitoringu opracowany przez Mera Technik służy do zdalnego nadzorowania pracy urządzeń oddalonych lub pracujących bezobsługowo. Jest przeznaczony dla takich urządzeń technologicznych jak węzły kompaktowe, stacje pomp, lokalne stacje monitoringu klimatu itp.

Czytaj więcej

Monitoring węzłów technologicznych

System monitoringu opracowany przez Mera Technik służy do zdalnego nadzorowania pracy urządzeń oddalonych lub pracujących bezobsługowo. Jest przeznaczony dla takich urządzeń technologicznych jak węzły kompaktowe, stacje pomp, lokalne stacje monitoringu klimatu itp.

Opis działania

System monitoring MeraWZ-001 został opracowany w oparciu o sterownik wyposażony w moduł telekomunikacji w sieciach komórkowych GSM. Sterownik posiada 8 wejść i 8 wyjść binarnych (z możliwością przekonfigurowania na wejścia binarne) oraz 2 wejścia analogowe. W ramach takiego zbioru sygnałów umożliwia pobieranie informacji z urządzeń znajdujących się w pobliżu wysyłanie informacji o ich stanie oraz sterowanie funkcjami tych urządzeń. Moduł jest wyposażony w kartę telefoniczną sieci GSM pozwalającą na wysyłanie i odbieranie SMSów Podczas normalnej pracy system śledzi wszystkie wejścia i analizuje gotowość do pracy. W przypadku pojawienia się sygnału zakłócającego sterownik wykonuje program (indywidualny program użytkowy sterownika) i/lub wysyła SMS z informacją o powstałej sytuacji. Odbiorca SMSa może potwierdzić otrzymanie informacji kwitując stan awaryjny lub wysyłając SMSa z poleceniem wykonania czynności koniecznych. Istnieje także możliwość komunikacji modułu i z modułem poprzez internet.

Budowa

Moduł sterownika jest zabudowany w skrzynce ochronnej wyposażonej w zasilacz (ewentualnie podtrzymanie bateryjne). W przypadkach uzasadnionych moduł jest wyposażany w dodatkowe przekaźniki separujące, zabezpieczające przed przedostaniem się zbyt wysokich napięć a także zapewniającym rozdzielenie sygnałów mas. Antena nadawczo odbiorcza może być zamontowana bezpośrednio na sterowniku lub w przypadkach słabego zasięgu wyposażona w kabel umożliwiający wyniesienie anteny w bardziej korzystne miejsce.

Opis przykładowej aplikacji systemu MeraWZ-101

Przykładowa aplikacja zrealizowana przy pomocy sterownika systemu MeraWZ-101 obejmuje 10 węzłów cieplnych, przepompowni ścieków i kotłowni rozrzuconych na terenie ok. 3 ha zakładu przemysłowego. Poza 8 godzinnym okresem dziennym obsługa w/w urządzeń jest jednoosobowa. W przypadku awarii system informuje dyżurnego sygnałem dźwiękowym w kotłowni i dodatkowo SMSem z informacją o miejscu awarii. Jest to przydatne zwłaszcza w momentach, kiedy dyżurny jest zaangażowany w obsługę urządzeń poza kotłownią. Sygnał awarii może zostać skwitowany przy pomocy przycisku w kotłowni lub przy pomocy specjalnego SMSa z telefonu dyżurnego. Ze względów bezpieczeństwa nie skwitowanie alarmu przez 30 minut powoduje wysłanie kolejnego SMSa do osoby odpowiedzialnej za konserwację urządzeń poza zakładem. Biling karty GSM znajdującej się w sterowniku stanowi dodatkowy rejestr sygnalizacji awarii urządzeń objętych monitoringiem.

Dane techniczne sterownika

 • 8 optoizolowanych wejść 24V DC (I1 - I8), logika dodatnia i ujemna tryb pracy konfigurowalny jako:
  • wejście binarne
  • wejście licznikowe (0...200Hz)
  • wejście analogowe z konwersją częstotliwości (0...2kHz)
 • 8 konfigurowalnych wyjść 24V DC (Q1 - Q8), logika dodatnia tryb pracy konfigurowalny jako:
  • wyjście binarne
  • wejście binarne
  • wejście licznikowe (0...200Hz)
  • wejście analogowe z konwersją częstotliwości (0...2kHz)
 • 2 optoizolowane wejścia analogowe 4-20 mA (8 bit dokł./10 bit rozdz.)
  • skalowanie w jednostkach inżynierskich
  • programowana histereza
  • programowana stała filtracji
  • 4 programowane poziomy alarmowe
  • 1 poziom alarmowy ustawiany ręcznie
 • Port szeregowy RS 232/485/422 - izolowany
 • Wewnętrzne flagi i rejestry do wykorzystania przez program użytkownika
 • Pamięć Flash na firmware z możliwością zdalnej aktualizacji
 • Zegar czasu rzeczywistego RTC (z możliwością zewnętrznej synchronizacji)
 • Informacji technicznych udziela Dział Serwisu Mera Technik tel. (22) 872 92 23,

SPOSÓB ZAMAWIANIA:

W zamówieniu należy szczegółowo opisać ilość i rodzaj sygnałów wejściowych i wyjściowych, oraz funkcje, jakie ma spełniać sterownik łącznie z opisem treści i kanałów informacyjnych.

Grupa Mera Term

Mera Term jest grupą tworzących ją spółek Mera Technik i Vario Term oraz marką, pod którą obie spółki sprzedają swoje produkty oraz usługi - węzły i instalacje cieplne w przypadku Mera Technik oraz zawory i głowice termostatyczne w przypadku Vario Term. Obie spółki mają swoją siedzibę w Falenicy k/Warszawy.