Support
Monitoring węzłów technologicznych
  • JEDEN PARTNER DO WSZYSTKICH INSTALACJI

    JEDEN PARTNER DO WSZYSTKICH INSTALACJI

     

    Witamy na stronie MERA TECHNIK!

    Oferujemy kompleksową obsługę techniczną budynków.

    Nasza wiedza i doświadczenie mają swoje źródło w dziesiątkach zautomatyzowanych obiektów w wielu krajach Europy.

    Ogromne doświadczenie naszych specjalistów i wysoka jakość pracy pozwala oferować usługi wysokiej jakości dla wszystkich rodzajów budynków w różnych branżach.

OBSŁUGA BUDYNKÓW

Obsługa techniczna budynków

Oferujemy kompleksową obsługę techniczną instalacji budynków. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z obowiązującym w MERA TECHNIK, certyfikowanym systemem zarządzania jakością wg normy ISO 9001-2015.

Czytaj więcej

WĘZŁY CIEPLNE

Monitoring

Oferujemy kompleksową produkcję węzłów cieplnych, które są projektowane i wytwarzane w Warszawie od 2002 roku. Dostarczyliśmy i zamontowaliśmy kilkaset dużych węzłów cieplnych w stolicy i całym kraju.

Czytaj więcej

SYSTEMY AUTOMATYKI

Systemy automatyki

Nasi monterzy, technicy nadzoru i inżynierowie posiadają doświadczenie zdobyte na obiektach przemysłowych zarówno w kraju jak i zagranicą oraz doświadczenie wynikające z montażu automatyki wielu węzłów cieplnych.

Czytaj więcej

WENTYLACJA, KLIMATYZACJA

Wentylacja i klimatyzacja

MERA TECHNIK zajmuje się projektowaniem, instalacją, serwisem systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacji. 

Czytaj więcej

Pompy ciepła All-In-One i zbiorniki buforowe 100L ze stali nierdzewnej

Obsługa techniczna budynków

Nasze innowacyjne pompy ciepła typu "All-in-One" to kompleksowe rozwiązania, które integrują wszystkie niezbędne elementy w jednej kompaktowej jednostce. Oferują nie tylko doskonałą wydajność, ale także prostotę instalacji i obsługi.

Czytaj więcej

MONITORING WĘZŁÓW TECHNOLOGICZNYCH

System monitoringu opracowany przez Mera Technik służy do zdalnego nadzorowania pracy urządzeń oddalonych lub pracujących bezobsługowo. 

 

Opis działania

System monitoring MeraWZ-001 został opracowany w oparciu o sterownik wyposażony w moduł telekomunikacji w sieciach komórkowych GSM. Sterownik posiada 8 wejść i 8 wyjść binarnych (z możliwością przekonfigurowania na wejścia binarne) oraz 2 wejścia analogowe. W ramach takiego zbioru sygnałów umożliwia pobieranie informacji z urządzeń znajdujących się w pobliżu wysyłanie informacji o ich stanie oraz sterowanie funkcjami tych urządzeń. Moduł jest wyposażony w kartę telefoniczną sieci GSM pozwalającą na wysyłanie i odbieranie SMSów Podczas normalnej pracy system śledzi wszystkie wejścia i analizuje gotowość do pracy. W przypadku pojawienia się sygnału zakłócającego sterownik wykonuje program (indywidualny program użytkowy sterownika) i/lub wysyła SMS z informacją o powstałej sytuacji. Odbiorca SMSa może potwierdzić otrzymanie informacji kwitując stan awaryjny lub wysyłając SMSa z poleceniem wykonania czynności koniecznych. Istnieje także możliwość komunikacji modułu i z modułem poprzez internet.

Budowa

Moduł sterownika jest zabudowany w skrzynce ochronnej wyposażonej w zasilacz (ewentualnie podtrzymanie bateryjne). W przypadkach uzasadnionych moduł jest wyposażany w dodatkowe przekaźniki separujące, zabezpieczające przed przedostaniem się zbyt wysokich napięć a także zapewniającym rozdzielenie sygnałów mas. Antena nadawczo odbiorcza może być zamontowana bezpośrednio na sterowniku lub w przypadkach słabego zasięgu wyposażona w kabel umożliwiający wyniesienie anteny w bardziej korzystne miejsce.

Opis przykładowej aplikacji systemu MeraWZ-101

Przykładowa aplikacja zrealizowana przy pomocy sterownika systemu MeraWZ-101 obejmuje 10 węzłów cieplnych, przepompowni ścieków i kotłowni rozrzuconych na terenie ok. 3 ha zakładu przemysłowego. Poza 8 godzinnym okresem dziennym obsługa w/w urządzeń jest jednoosobowa. W przypadku awarii system informuje dyżurnego sygnałem dźwiękowym w kotłowni i dodatkowo SMSem z informacją o miejscu awarii. Jest to przydatne zwłaszcza w momentach, kiedy dyżurny jest zaangażowany w obsługę urządzeń poza kotłownią. Sygnał awarii może zostać skwitowany przy pomocy przycisku w kotłowni lub przy pomocy specjalnego SMSa z telefonu dyżurnego. Ze względów bezpieczeństwa nie skwitowanie alarmu przez 30 minut powoduje wysłanie kolejnego SMSa do osoby odpowiedzialnej za konserwację urządzeń poza zakładem. Biling karty GSM znajdującej się w sterowniku stanowi dodatkowy rejestr sygnalizacji awarii urządzeń objętych monitoringiem.

Dane techniczne sterownika

  • 8 optoizolowanych wejść 24V DC (I1 - I8), logika dodatnia i ujemna tryb pracy konfigurowalny jako:
    • wejście binarne
    • wejście licznikowe (0...200Hz)
    • wejście analogowe z konwersją częstotliwości (0...2kHz)
  • 8 konfigurowalnych wyjść 24V DC (Q1 - Q8), logika dodatnia tryb pracy konfigurowalny jako:
    • wyjście binarne
    • wejście binarne
    • wejście licznikowe (0...200Hz)
    • wejście analogowe z konwersją częstotliwości (0...2kHz)
  • 2 optoizolowane wejścia analogowe 4-20 mA (8 bit dokł./10 bit rozdz.)
    • skalowanie w jednostkach inżynierskich
    • programowana histereza
    • programowana stała filtracji
    • 4 programowane poziomy alarmowe
    • 1 poziom alarmowy ustawiany ręcznie
  • Port szeregowy RS 232/485/422 - izolowany
  • Wewnętrzne flagi i rejestry do wykorzystania przez program użytkownika
  • Pamięć Flash na firmware z możliwością zdalnej aktualizacji
  • Zegar czasu rzeczywistego RTC (z możliwością zewnętrznej synchronizacji)
  • Informacji technicznych udziela Dział Serwisu Mera Technik tel. (22) 872 92 23,

JAK ZAMÓWIĆ:

W zamówieniu należy szczegółowo opisać ilość i rodzaj sygnałów wejściowych i wyjściowych, oraz funkcje, jakie ma spełniać sterownik łącznie z opisem treści i kanałów informacyjnych.